خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل و چیدمان مبلمان

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

برای اینکه درک درست‌تری نسبت به خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل داشته باشیم، در ابتدا تعریفی از آن را می‌خوانیم. خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل در واقع به تمامی مراحلی که در راستای هماهنگ‌سازی اجزای داخلی منزل و زیبا‌سازی آن‌ها به حساب می‌آید گفته می‌شود.

 اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به قدری است که در صورت استاندارد بودن آن فصایی بسیار زیبا‌تر و جذاب‌تری را برای بخش داخلی منزل شاهد خواهیم بود و از همه فضای‌های داخلی نیز نهایت استفاده را خواهیم برد.

دکوراسیون داخلی دربرگیرنده چیدمان بخش‌های مختلف نظیر، آشپزخانه، اتاق خواب، مبلمان و … می‌شود. درادامه به بررسی پارامتر‌های تأثیر‌گذار در دکوراسیون داخلی منزل خواهیم پرداخت، این موارد که با آن‌ها آشنا خواهیم شد، در واقع بخش‌هایی هستند که باید در خدمات طراحی دکوراسیون داخلی به آن‌ها توجه شود.

قوانین طراحی دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

برای اینکه بهترین نتیجه را بعد از اجرای خدمات طراحی دکوراسیون داخلی شاهد باشیم، باید مجموعه‌ای از قانون‌ها را در حین کار رعایت کنیم. این قوانین در اصل مجموعه‌ای از قواعد طراحی اصولی هستند که رعایت کردن آن‌ها باعث افزایش زیبایی بخش ظاهری خانه خواهد شد. در ادامه به بررسی قوانین طراحی دکوراسیون داخلی منزل خواهیم پرداخت.

ایجاد تعادل در فضای داخلی خانه

تعادل به دو دسته تعادل مقارن و تعادل نامتقارن تقسیم می‌شود، در فضای خانه یکی از مواردی که باید در حین طراحی دکوراسیون داخلی به آن توجه شود، این است که کدام یک از این دو نوع به کار ما می‌آید.

در واقع حفظ تعادل باعث جذاب‌تر شدن محیط خواهد شد. لازم به ذکر است تعادل نامتقارن در زمینه طراحی داخلی مدرن و تعادل متقارن در زمینه طراحی داخلی سنتی کاربرد دارد.

استفاده از اِلمان‌های متضاد در دکوراسیون داخلی

استفاده از اِلمان‌های متضاد باعث خواهد شد تا برخی از بخش‌های دکوراسیون داخلی منزل بیشتر به چشم بیایند و نمود بیشتری به خانه بدهند.

هماهنگی عناصر در دکوراسیون داخلی خانه

یکی از مواردی که باید طراح در حین طراحی دکوراسیون داخلی منزل به آن توجه کند این است که بین بخش‌های مختلف یک هماهنگی وجود داشته باشد، زیرا در صورت عدم وجود هماهنگی برای کسانی که در آن فضا زندگی می‌کنند یک حالت شلوغی و سردرگمی به وجود خواهد آمد.

رعایت تناسب اندازه‌ها در فضای داخلی خانه

یکی از نکاتی که برخی از اوقات به صورت خیلی ساده از آن عبور می‌کنیم این است که تناسب بین بخش‌های مختلف دکوراسیون داخلی منزل را باید رعایت کنیم. برای مثال دری یک خانه با ابعاد کوچک، استفاده از قاب‌های بسیار بزرگ اصلاً انتخاب درست و بهینه‌ای نیست و یا برای خانه‌های بزرگ مبلمانی با ابعاد کوچک باعث می‌شوند فضایی زیاد از بین برود و منزل نمای خوبی نداشته باشد.

اهمیت نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل

قدرت نور پردازی در طراحی بخش‌های داخلی خانه اینقدر است که، اگر به درستی نور پردازی صورت گرفته باشد، فضا‌های خانه به مقدار قابل توجهی زیبا‌تر و بزرگ‌تر به نظر خواهند رسید. برای اینکه نورپردازی خانه در بهترین حالت خود قرار بگیرد، باید بخش‌های از خانه نظیر مبلمان، فرش، قاب‌ها و … نیز با یکدیگر در تناسب باشند و در مکانی درست استفاده شده باشند.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی منزل

انتخاب پالت رنگی مناسب برای دکوراسیون داخلی منزل

استفاده از پالت رنگی مناسب برای بخش‌های گوناگون منزل نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی دارد، اهمیت رنگ‌ها در حدی است که می‌تواند در میزان انرژی شما و خلق و خویتان تأثیر بگذارد و یا از نظر محیطی باعث کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر شدن یک محل بشود.

اهمیت پیش بردن طراحی دکوراسیون داخلی منزل با یک تیم قوی

تیم‌های متفاوتی در حال حاضر مشغول به فعالیت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی هستند، اما هر تیمی قطعاً نخواهد توانست فضای داخلی منزل شما را به بهترین حالت خود و ایده‌ای مد نظر شما برساند، از این رو انتخاب یک تیم قوی و کار بلد و ماهر در زمینه خدمات طراحی دکوراسیون می‌تواند خیال شما را از این بابت راحت کند.

 اما شاید برای شما سؤال شود که اهمیت استفاده از یک تیم قوی برای خدمات طراحی دکوراسیون داخلی چیست؟ از این رو در ادامه لیستی از فواید این موضوع را برای شما آورد‌ایم.

 • طراحی دکوراسیون داخلی تحت نظر کارشناسان ماهر و خلاق پیش می‌رود
 • برآورد هزینه‌ها به صورت مشخص و مدون خواهد بود
 • به واسطه مهارت تیم، پروژه در بهینه‌ترین حالت زمانی به اتمام می‌رسد
 • کار‌ها با نظم بیشتری جلو خواهد رفت
 • ایده‌های جدید و متفاوتی پیاده‌سازی خواهد شد
 • نیاز سنجی دقیق‌تر انجام خواهد شد
 • در برخی از هزینه‌ها صرفه‌جویی صورت خواهد گرفت
 • نظرات و ایده‌های شما راحت‌تر پیاده‌سازی خواهد شد
 • و …
طراحی دکوراسیون داخلی منزل

هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی چقدر است؟

هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل بر اساس موارد متفاوتی مشخص می‌شود. در ادامه به صورت کامل به بررسی پارامتر‌های تأثیر‌گذار در این زمینه خواهیم پرداخت.

 البته همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، تیمی که شما برای پیاده‌سازی خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب می‌کنید، با توجه به انتخاب‌های بهینه‌ای که می‌کند می‌تواند به صورت چشم‌گیری در زمینه هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی تأثیر‌گذار باشد.

نوع طرح برای پیاده‌سازی در دکوراسیون داخلی منزل

برخی از اوقات کارفرما طرح‌های که دارای ریزه کاری‌ها و یا استفاده از موارد استثنایی هست را برای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب می‌کند. از این رو هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

قیمت مواد اولیه برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه

یکی از عمده هزینه‌های خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برگرفته از قیمت خرید مواد اولیه پروژه است. خرید مواد اولیه‌ای با کیفیت بالا قطعاً هزینه بیشتری را خواهد طلبید، اما از طرف دیگر سطح کیفیت طراحی را نیز ارتقا خواهد بخشید و آن را با دوام‌تر خواهد کرد.

مهارت تیم پیاده‌سازی‌کننده خدمات طراحی دکوراسیون داخلی

مهارت تیمی که قرار است پروژه شما را پیاده‌سازی کنند نیز در هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی تأثیر خواهد داشت. اگر تیم بهترین کارکرد را داشته باشد می‌تواند با کم‌تر کردن بازه زمانی پیاده‌سازی پروژه هزینه را کاهش دهد و یا به غیر از این مورد با افزایش مهارت کار تیم، اجزای مختلف دکوراسیون داخلی با کیفیت بیشتری پیاده‌سازی خواهند شد.

شرایط مکانی پروژه

برخی از پروژ‌ها به دلیل شرایط خاص فیزیکی که دارند و یا به دلیل اینکه در برخی از نقاط خاص جغرافیایی واقع شده‌اند، هزینه پیاده‌سازی طراحی‌شان بیشتر نیز خواهد بود.

اقدامات قبل از امضای قرارداد با طراح

برای اینکه پروژه شما به صورت مشخص‌تری پیش برود، قبل از اینکه قرارداد را با طراح دکوراسیون داخلی منزل نهایی کنید، به بررسی برخی از موارد بپردازید. در ادامه این موارد را همراه با توضیحات لازم برای شما قید کرده‌ایم.

محدوده کار را مشخص کنید

قبل از اینکه کار به مرحله عملیاتی برسد، با صحبت با طراح خود مشخص کنید که قرار است کدام یک از بخش‌های منزل خود را برای طراحی دستخوش تغییرات کنید و آن‌ها را به صورت دقیق در قرارداد قید کنید.

حتی اگر برخی از نقاط خانه باقی می‌ماند که قصد تعویض و یا تعمیر آن‌ها را در آینده دارید، آن را با طراح در میان گذاشته تا با توجه به آن بقیه بخش‌های خانه طراحی شود.

توقعات خود را از طراح و طرح کاملاً واضح بیان کنید

بهترین کار این است که شما توقعات خود را از نظر فنی و ارتباطی با طراح در میان بگذارید، به واسطه این اقدام در فرایندی که کار استارت‌ زده شد و پیش رفت، کمترین چالش را با تیم طراح دکوراسیون داخلی منزل خواهید داشت و خیالتان بابت خیلی از موارد راحت خواهد بود.

بودجه خود را برای طراحی دکوراسیون داخلی مشخص کنید

به واسطه اینکه بودجه خود را مشخص کنید، انتخاب‌های بهینه‌تری را خواهید داشت و راحت‌تر خواهید توانست تصمیم بگیرید.

وظایف یک طراح دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

 • دادن مشاوره در راستای دکوراسیون داخلی منزل به کارفرما
 • خرید و یا دادن مشاوره خرید برای لوازم و مواد اولیه دکوراسیون داخلی منزل
 • ارائه و نمایش طرح‌های سه بعدی طرح قبل از پیاده‌سازی آن به کارفرما
 • نظارت بر پروژه به صورت کامل
 • تحویل دادن پروژه به صورت کامل به کارفرما
 • پایبند بودن به موارد قید شده در قرارداد
 • و …

جمع‌بندی

در این نوشته سعی کردیم در مورد طراحی دکوراسیون داخلی منزل و هزینه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی به شما اطلاعاتی بدهیم.

 یکی از اصلی‌ترین نکاتی که برای خدمات طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید مد نظر باشد، این است که طرح مد نظر شما توسط چه کارشناسانی پیاده‌سازی می‌شود، زیرا اگر تیم طراحی و پیاده‌سازی دکوراسیون داخلی منزل را به درستی انتخاب کرده باشید، خیالتان بابت مواردی از جمله کیفیت کار، هزینه‌های کار و … راحت خواهد بود.

 تیم طراحی آرتیزن می‌تواند برای شما یکی از بهترین تجربه‌های طراحی دکوراسیون داخلی منزل را به وجود بیاورد.

نمونه کارهای ما: